Cesty domů pokračují

Očekávání od nového seriálu Cesty domů bylo obrovské, přeci jen byly původně natáčeny jako přímí konkurent oblíbeného seriálu konkurenční televize. Nakonec však přeci jen došlo k šalamounskému rozhodnutí je vysílat raději v pondělní a středeční večer. Diváci tak dostali šanci sledovat životní příběhy dvou nesvářených rodin, jejichž osudem je zřejmě jen nenávist a osočování. Avšak nic není jen černobílé a velice záhy se začíná u postav projevovat vliv okolí. Tajemný odkaz Rudolfovi matky nutí oba pány spolupracovat a přehodnocovat své názory. V tom jim do jisté míry pomáhá i vývoj na poli vztahu jejich nejmladších dětí. Ty i přes veškeré předpoklady v sobě nacházejí zalíbení.

Náhle tak všudypřítomná nenávist začíná ustupovat a přichází vzájemné porozumění a nakonec i zapomenuté přátelství. Cesta k odpuštění nebyla však nijak snadná, všichni museli prožít nejednu ztrátu, přičemž některé byly hodně bolestivé. To hrdiny dovedlo až k nutnosti volby, zda cennější trochu času navíc či důstojný odchod dříve, než přijdou kruté bolesti a naprostá ztráta důstojnosti. Petr po vlastní zkušenosti má celkem jasno, přesto to není nijak snadné rozhodnutí. Zvláště když tu jsou milující pozůstalí, pro něž není ani zdaleka hrdinou, co pomohl splnit jejich blízkému poslední přání. V tuto chvíli zřejmě nadešel okamžik otestovat sílu vzniklého přátelství.

A to je zřejmě mnohem silnější, než kdykoliv předtím. Rudolf neváhá udělat gesto solidarity. On na rozdíl od Petra dokáže tvrdé podmínky vazby zvládnout. I když je otázkou, jak dlouho to nakonec bude. I přes všechny peripetie má tam venku někoho, komu jde o spravedlivý trest. Soudkyně Simona Kenigrová se stůj co stůj snaží Rudolfa dostat na svobodu. Její snoubenec, taktéž soudce během rozsudku ani tak nezvažoval důkazy, jako svoji osobní zášť. Stačí, když se Semerád dozná ke své zaujatosti a Rudolf se bud moci těšit života s vnoučaty. Cesty domů online sice změnily hlavní hrdiny, ale to nic nemění na jejich podstatě. Vsázka na zamotané vztahy mezi postavami je zkrátka vsázka na jistotu.